Cesta ke zdraví podle Rüdigera Dahlkeho



Původní sdílený text článku zen.e15.cz (samozřejmě s uvedením zdroje) jsem po nezenově chladné, lidsky zcela odtažité, zato však dokonale manažersky výhružně znějící výzvě ředitele internetových redakcí Mladé fronty odstranil dřív, než odstraní oni mně. Alespoň takový pocit ve mně jeho e-mail zanechal.


Stále však věřím tomu, že SHARING IS CARING - tedy, že sdílení je tou nejzákladnější formou laskavosti, které jsme - jako lidské bytosti - schopni, a to navzdory všemu tomu technokratickému tlaku  smutných postav mana žerů všeho druhu, budujících nemocnou, všezžírající kulturu strachu, pramenící z nekonečného vzájemného boje a vyvlastňování - čímž samozřejmě nemyslím nikoho konkrétně.

Dovolím si tedy krátce alespoň sdílet to nejpodstatnější, o co v textu šlo, protože mám pocit, že byste neměli být o úžasnou osobnost Rüdigera Dahlkeho ošizeni. Rüdiger Dahlke je jakousi evropskou obdobou našeho Jana Hnízdila. Sám je dlouholetým propagátorem zdravého životního stylu, nejí maso a jeho oběd, jak uvádí autor, spočívá v hrsti semínek a ořechů. Jeho recept na zdravý život spočívá v přísném vyhnutí se ztuženým tukům, tabáku, masu, mléčným produktům a samozřejmě především alkoholu (cituji z článku): „I když kouření je ve srovnání se ztuženými tuky neškodné. Nebo jestliže je na cigaretách napsáno, že škodí zdraví, na kelímcích s jogurtem to mělo být už dávno. Moderní studie na velkých vzorcích v tomto ohledu nepřipouštějí ani nejmenší pochybnost.“ 

To podstatné se ovšem týká nemocí. Stejně jako Jan Hnízdil o nich Dr. Dahlke hovoří jako o informacích, kterými nás vrauje naše tělo o tom, že se nacházíme v nerovnováze, přičemž jednotlivé druhy nemocí mají své rozpoznatelné a snadno vystopovatelné příčiny, které si ale často nechceme připustit (cituji z článku): „Lidé znova a znova dostávají takové tělesné problémy, které rezonují s jejich potlačenými či nevyřešenými tématy a konflikty.“

Zatímco moderní medicína a rozvinutý farmaceutický průmysl "léčí" tak, že zmírňuje, vypíná nebo potlačuje projevy nemoci - čili varovných signálů našeho těla - Rüdiger Dahlke jako jeden z prvních klasických lékařů (a zde opět cituji z článku) dávno pochopil, že léčit lidi vypnutím varovných světýlek v podobě příznaků, které na tuto nerovnováhu upozorňují, není cesta k uzdravení, ale do hrobu.

Zásadním sdělením Rüdigera Dahlkeho (zde necituji z článku) je: "Naučte se brát nemoc jako něco pozitivního. Jako něco, co vás přišlo varovat a doručit vám zprávu o tom, že se nacházíte v celkové nerovnováze a že je nejvyšší čas něco ve vašem životě změnit." Jak k tomu uvádí on sám (cituji z článku): "Duše žije v těle. Tělo je důležité asi tak, jako je důležitý dům, ve kterém nějakou dobu bydlíme."

Dahlkeho výjimečnost spočívá v hlubokém porozumění, pramenícím z dlouhodobého pozorování souvislostí a symbolů jednotlivých nemocí. Ve svých knihách  popisuje celou řadu klinických nálezů (cituji z článku): „Co znamená třeba zvětšené srdce? Křesťané to vítají, ale na tělesné úrovni je to problém. A to je právě ono. Nikdo z těchhle pacientů nemá velké srdce v tom přeneseném smyslu, a tak se to zhmotnilo na tělesné úrovni. Růst je přirozený. Vždycky jsou ale dvě možnosti růstu – první je ta zdravá, na úrovni vědomí, směrem k rovnováze a porozumění. Pokud tuhle vytrvale odmítáme, růst se přenese dovnitř těla, kde se často projeví třeba nádorem.“

Je jasné, že Dahlke, stejně jako náš Jan Hnízdil, nemá mezi farmaceuticko-zdravotnickou lobby na růžích ustláno, a to uže jen proto, že jak sám uvádí - třetí nejčastější příčinou úmrtí jsou léky. Celá řada očkovacích látek, jakož i vyšetření na mamografu jsou podle něj buď zcela nesmyslné, nebo přímo zdraví a život ohrožující. Samostatnou kapitolou jsou pak mobilní telefony. Cituji z článku: „Vypněte svůj telefon a už ho nikdy nezapínejte. Snižuje účinnost imunitního systému a způsobuje nádory mozku. To je fakt. Jenže se pravděpodobně probudíte, až když se to stane někomu ve vašem okolí. Desetileté užívání mobilu za následek průměrně o 290 % vyšší riziko rozvoje nádoru na mozku."

Tím hlavním, co nám Rüdiger Dahlke chce sdělit je, že máme přijmout svůj celek. Se světlem i stínem, který si neseme. Jak sám říká (cituji z článku): „Cesta za stínem je tou nejnapínavější dobrodružnou cestou, na jakou se můžete vydat. Jakmile uděláte první krok, bude to stále větší zábava, kousek po kousku prosvěcovat vlastní temnotu, rozšiřovat při tom stále více své vědomí a stávat se přátelštějšími – vůči druhým a zejména vůči sobě.“
Citace via zen.e15.cz
Více na: http://zen.e15.cz/lifestyle/rudiger-dahlke-muz-ktery-do-vas-vidi-988032#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylin